O firmie

Zakład Usług Handlowych ROBICO został założony w 1988 roku przez Federację Związków Zawodowych Pracowników Mleczarstwa w Polsce.

Początkowo był przedsiębiorstwem uzyskującym z handlu produktami mleczarskimi środki finansowe na działania statutowe Federacji. Z czasem zaangażowanie w rozwój sprzedaży, Przewodniczącego FZZPM, Andrzeja Szczepańskiego oraz jego współpracowników przerodziło się w powstanie marki Robico.  

ZUH ROBICO oferuje świeże i naturalne produkty mleczne najwyższej jakości: kefir, maślankę naturalną, śmietanę oraz mleko spożywcze mikrofiltrowane, jedyne w szklanej butelce

Firma ROBICO sprzedaje produkty pod własną marką. Ich produkcję zleca zakładom mleczarskim, którym przekazuje technologiczne know-how, dostarcza opakowania, maszyny i urządzenia. 

Obecnie główny zakład produkcyjny znajduje się w Niedrzewiu, który jest oddziałem w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krośniewicach. To niewielki, ale nowoczesny zakład posiadający certyfikowane systemy jakości HACCP i ISO 9001. Tam zainstalowana jest linia do mikrofiltracji i tam produkowane są: Zimne Mleko, kefir i maślanka.